WRACAMY Z TARCZĄ! SARNOWIANKA – GROM 0:2

SARNOWIANKA Sarnowa – GROM Wolsztyn 0:2 (0:0)

gole: 68’min D. Hamrol, 77’min J. Markiewicz

Kolejny udany wyjazd zanotowali podopieczni Krzysztofa Piosika i choć gole padały dopiero w drugiej części gry, to ataki na bramkę Sarnowianki były już od pierwszych minut. Dokładnie w 2’min na listę strzelców mógł wpisać się Krystian Jung, który mając przed sobą tylko golkipera gospodarzy trafił w słupek. W 9’min niecelny strzał z obrębu pola karnego oddał Patryk Rogoziński. W 23’min ponownie “obiliśmy aluminium”. Tym razem strzał głową z bliskiej odległości oddał Jędrzej Bauta. Gospodarze odpowiedzieli celnym uderzeniem dopiero w 31’min, a pięć minut później przeprowadzili najgroźniejszą dla siebie, w całym meczu, akcję w, której to  P. Domagała będąc oko w oko z Mateuszem Miśko nie zdołał go pokonać.

Od początku drugiej połowy pewniej ruszyli miejscowi, ale to wolsztynianie za sprawą Patryka Rogozińskiego byli bliscy objęcia prowadzenia, gdyż w 53’min po raz trzeci futbolówka odbija się od słupka. W tym czasie na placu gry pojawili się: D. Hamrol za M. Kublika i N. Kwiecień za K. Junga. W 63’min boisko opuścił M. Brychcy, a w jego miejsce pojawił się M. Plura.

W 68’min strzał D. Hamrola wreszcie znajduje drogę do bramki miejscowych, a dla samego zainteresowanego jest to gol na tzw przełamanie. Od tego momentu rywale są zmuszeni wyjść nie co wyżej, więc i naszej drużynie grało się zdecydowanie łatwiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 77’min piłkę w środkowej strefie przechwycił “Pędzel”, który dograł do wbiegającego Kuby Markiewicza, a ten płaskim strzałem podwyższył na 2:0. W samej końcówce zrobiło się “czerwono”, gdyż za komentowanie decyzji sędziowskich najpierw ukarany został zawodnik Sarnowianki, a chwilę później za podobne przewinienie drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartę obejrzał Józek. Wywozimy z Sarnowy trzy oczka, nie tracąc po raz kolejny żadnego gola. Brawo GROM!

Grom wystąpił w składzie: M. Miśko, – M. Brychcy, J. Tadeusz, J. Zwirn, A. Gawrylczyk, – D. Kwinto (C), P. Rogoziński, J. Markiewicz,- K. Jung, J. Bauta, M. Kublik