WAŻNE ZWYCIĘSTWO I KOŁYSKA DLA FILIPA! GROM – SOKÓŁ 2:1

GROM Wolsztyn – SOKÓŁ Chwałkowo 2:1 (0:1)

48’min M. Kublik, 81’min K. Piosik 12’min M. Rejek (karny)

Bardzo cenne trzy punkty zostają w Wolsztynie. Pomimo niekorzystnego wyniku po pierwszych czterdziestu pięciu minutach wolsztynianie dzięki swojej determinacji wygrywają z niepokonaną do dziś drużyną Sokoła Chwałkowo.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy, gdyż złe zagranie Kuby Tadeusza do Pawła Kotlarskiego padło łupem napastnika gości, chcąc ratować sytuację gromowcy nieprzepisowo zatrzymują zawodnika Sokoła, a główny arbiter dyktuje jedenastkę. Karnego na gola w 12’min zamienił M. Rejek.

Przetasowana z konieczności ekipa niebiesko-czerwonych przez długie minuty nie mogła znaleźć sposobu na “rozerwanie” obrony Chwałkowa. Dopiero po zmianie stron udało się pokonać golkipera przyjezdnych. W 48’min po asyście z prawej strony A. Gawrylczyka gola strzelił M. Kublik. Dwie minuty później Artur  świetnie zagrał do wbiegającego w szesnastkę Patryka Rogozińskiego, ale jego strzał popisowo obronił Naskrent. Doskonałą sytuację miał też  J. Bauta, ale i tym razem jego strzał z około dziesiątego metra był nieskuteczny. W kolejnych miniutach przed szansą na zmianę rezultatu stanął Kuba Markiewicz, któremu piłkę w pole karnę zagrał P. Rogoziński, Kuba mając wyśmienitą pozycję do zdobycia gola strzelił obok lewego słupka bramki Sokoła. Czego nie udało się zawodnikom, wykonał sam trener. Błąd defensywy Sokoła skrzętnie wykorzystał K. Piosik, który kilka minut wcześniej zmienił K. Kwiatkowskiego. Zwycięski gol został dedykowany dla nowo narodzonego synka Józka i Leny, Filipa. Gratulujemy! Mając korzystny wynik, w ostatnich minutach oddaliśmy inicjatywę rywalom, ale ich próby ataku albo świetnie bronił Paweł, albo ich strzały były niecelne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia komfortu przeglądania.