Ważna informacja od klubu.

OGROMNE PRZEKŁAMANIE‼️ tak rozpoczynamy nasz wpis nawiązując tytułu artykułu o którym piszemy poniżej.

W dzisiejszym wydaniu Na Temat – Tygodnik Nadobrzański pojawił się artykuł o dofinansowaniu szkółek piłkarskich biorących udział w programie certyfikacji PZPN.

Jak państwu wiadomo nasz klub w listopadzie zeszłego roku ogromnym nakładem pracy uzyskał złotą gwiazdkę, czyli najwyższy z możliwych poziomów w systemie certyfikacji.

‼️ Zamieszczony artykuł podał ogromną kwotę dofinansowania, którą potencjalnie może uzyskać klub posiadający nasz poziom certyfikacji.

Niestety wymienione wartości pozostają tylko i wyłącznie naszym marzeniem i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
▪️Nasz klub wystąpił o dofinansowanie i przebrnął 5 kwietnia drugi etap weryfikacji. Nadal czekamy jednak na rozstrzygnięcia i decyzje Ministerstwa, ale nawet w najbardziej optymistycznym wariancie nie będzie to nawet połowa wymienionej kwoty.
▪️Uzależniona także będzie spełnianiem przez KS Grom warunków certyfikacji, a po tak długiej przerwie będziemy musieli ponownie mocno popracować organizacyjnie, żeby przyznany poziom utrzymać.
▪️Dofinansowanie nie będzie także jednorazowym dużym zastrzykiem finansowym, a zostanie rozłożone na comiesięczne raty.

Przyznanie certyfikatu nie jest równoznaczne z wypłatą dofinansowania

‼️ Kolejne przekłamanie to informacja, że dofinansowanie ma pomóc w przestoju spowodowanym kwarantanną. Dofinansowanie może być użyte TYLKO i WYŁĄCZNIE na działania związane z certyfikacją i będą bardzo skrupulatnie rozliczane.

Prosimy więc o natychmiastowe sprostowanie i wyjaśnienie tych kwestii swoim czytelnikom.

Liczymy też na zrozumienie sytuacji przez Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Wolsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Wolsztynie. Naszych sponsorów, sympatyków oraz rodziców naszych podopiecznych.

P.S. W dniu urodzin klubu liczyliśmy raczej na choć skromny artykuł o jubileuszu, jakby nie patrzeć, najstarszego wolsztyńskiego klubu sportowego. Pokolenia, które tworzyły historię KS Grom w naszym mniemaniu zasługują na to.
Ale to również zostawiamy pod przemyślenia wszystkim czytającym ten wpis

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak trwać dalej bez względu na przeciwności. Hej GROM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *