SZYBKI GOL I WYSOKIE ZWYCIĘSTWO!

GROM Wolsztyn – ZJEDNOCZENI Pudliszki 5:0 (3:0)

gole: P. Rogoziński 1′, T. Sajan 4′, J. Markiewicz 39′ (karny), J. Bauta 75′, K. Piosik 87′

W III kolejce leszczyńskiej Klasy Okręgowej wolsztyński Grom na Stadionie Miejskim w Wolsztynie podejmował drużynę Zjednoczeni Pudliszki. Po środowej porażce w Wilkowicach z miejscową Koroną 1:4  podopieczni trenera Krzysztofa Piosika bardzo chcieli się zrehabilitować i przed własną publicznością zainkasować komplet punktów.

Początek w wykonaniu wolsztynian był imponujący, a gol autorstwa Patryka Rogozińskiego w pierwszej minucie spotkania jest prawdopodobnie najszybszym strzelonym golem dla niebiesko-czerwonych w tej klasie rozgrywkowej. Jakby tego było mało po niespełna pięciu minutach wynik spotkania na 2:0 podwyższył Tomasz Sajan, pakując futbolówkę do pustej bramki.

W tej akcji świetnym zagraniem z lewej strony boiska popisał się grający z numerem dziewięć Jędrzej Bauta. Mając tak dobry wynik gromowcy mogli dalszą część spotkania rozgrywać bardzo pewnie i spokojnie. Goście co prawda mieli jeszcze okazję na gola kontaktowego, ale znajdujący się w doskonałej sytuacji zawodnik Pudliszek spudłował z około ósmego metra posyłając piłkę wysoko nad bramką Gromu. W 38’min po faulu w polu karnym na Krzysztofie Piosiku sędzia główny Michał Kumolka podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Jakub Markiewicz ustalając rezultat do przerwy 3:0.

W przerwie mieliśmy okazję być świadkami bardzo miłego wydarzenia. Z inicjatywy obecnego zarządu w ramach podziękowań za lata pracy w KS Grom Wolsztyn byłemu prezesowi Konradowi Bugajowi i Jarosławowi Terelakowi wręczono koszulki meczowe. Panowie – wielkie dzięki!

(więcej foto w galerii)

W drugiej odsłonie wolsztynianie kontrolowali wydarzenia na boisku, a trener dał szansę zmiennikom i tak swój debiut w pierwszej drużynie zanotowali: Mateusza Miśko, który w 80′ min zastąpił Pawła Kotlarskiego, a także Jakub Tadeusz w 77’min zmienił Mateusza Plurę.

Na kwadrans przed końcem Jędrzej Bauta zdobył swojego drugiego gola w obecnym sezonie, a wynik spotkania w 87’min ustalił Krzysztof Piosik. Cenne zwycięstwo i kolejny komplet punktów stał się faktem, a warty odnotowania jest fakt, iż kolejny raz u siebie zagraliśmy na “zero z tyłu”. Brawo.

Grom wystąpił w składzie: P. Kotlarski (80′ M. Miśko, – K. Kwiatkowski (67′ K. Broniszewski), J. Zwirn, A. Gawrylczyk, M. Plura (77′ J. Tadeusz), J. Markiewicz (65′ D. Hamrol), D. Kwinto (C), P. Rogoziński, J. Bauta (78′ P. Witkowski), K. Piosik, T. Sajan (60′ B. Plura)

kilka zdjęć z tego spotkania dostępne w galerii lub bezpośrednio pod wskazanym linkiem: [KLIKNIJ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *