Relacja z Kalisza

W swoim debiutanckim starcie w rozgrywkach dzieci z KS Grom Wolsztyn pokazały, że warto inwestować swój czas i wysiłek w ćwiczenie rugby. Warto też podejmować inicjatywy i współpracować z innymi klubami, bo przynosi to efekty. Nasz wspólny projekt z RC Lokomotywa Wolsztyn jest tego dowodem.
Całodniowy turniej w Kaliszu zgromadził 10 drużyn w kategorii mini –żak. W swojej grupie drużyna KS Grom zagrała z gospodarzami turnieju KR Husarią Kalisz (2:8), drużyną KS Budowlani Łódź II (2:8), reprezentacją RC Bełchatów (3:7) oraz zwycięzcami turnieju RC Częstochowa I (0:6). W meczu o 9 miejsce nasi chłopacy zdobyli trzy przyłożenia lecz ostatecznie przegrali z bardziej doświadczoną drużyną Sparty Jarocin. Przebieg spotkań pokazał całkiem niezłe indywidualne umiejętności zawodników oraz dużą wolę walki. Mecze wygrywały jednak drużyny bardziej skuteczne w obronie zespołowej, czego nasi malcy dopiero się uczą.
Pomijając wynik sportowy i grę na boisku, najważniejsze są zadowolone z wyjazdu dzieci i to, że w trudnych momentach turnieju widać, że kilku chłopaków trenujących w Wolsztynie rugby zaczyna działać jak zgrana paczka kumpli i drużyna.
KR Husarii Kalisz gratulujemy świetnie zorganizowanego turnieju, rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wyjazd a wszystkich zapraszamy na treningi rugby Gromie Wolsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia komfortu przeglądania.