Kuba Katem Sokoła! SOKÓŁ – GROM 0:2

SOKÓŁ Kaszczor – GROM Wolsztyn 0:2 (0:0)

Jakub Markiewicz x2  58’min, 67’min,

W meczu piątej kolejki wielkopolskiej Klasy Okręgowej gr. V wolsztynianie odnieśli cenne zwycięstwo nad Sokołem Kaszczor.

Początek spotkania należał do gromowców, a pierwszą  okazję do objęcia prowadzenia miał już w 1’min Jakub Markiewicz. Jego strzał zdołał obronić bramkarz Sokoła. Kilka minut później ten sam zawodnik strzałem z dystansu trafił słupek. Gospodarze nastawieni głównie na grę z kontry całą drużyną czekali na swojej połowie i kiedy tylko nadarzała się okazja próbowali groźnie kontratakować. Przynajmniej jedna z takich kontr mogła dać miejscowym prowadzenie. Wraz z upływającym czasem gra bardzo się wyrównała, dużo walki w środkowej strefie, a padający deszcz i mokra murawa utrudniała dokładne rozgrywanie piłki.  Do przerwy rezultat remisowy 0:0.

Dopiero w drugiej połowie udało się nam złamać defensywę gospodarzy. W 55’min trener  K. Piosik dokonał dwóch zmian, a na placu gry zameldowali się D. Hamrol za M. Kublika i D. Kwinto za K. Kwiatkowskiego. Obaj zawodnicy wnieśli sporo ożywienia, a trzy minuty później po golu Kuby wyszliśmy na prowadzenie. Kilka minut później przy asyście Daniela Hamrola Kuba po raz drugi pakuje piłkę do siatki miejscowych. Do końca spotkania nie oddajemy inicjatywy prowadząc grę na połowie przeciwnika. Niestety  dzisiejsze zwycięstwo okupione zostało kontuzją Daniela Hamrola, którego z konieczności musiał zastąpić nasz rezerwowy bramkarz M. Miśko. Kolejne trzy punkty dopisujemy na swoje konto, jednocześnie nie tracąc gola w pięciu spotkaniach.