IV LIGA: Punkt na inaugurację

Wczoraj podopieczni trenera T. Leszczyńskiego w meczu przeciwko Rawii Rawicz zainaugurowali rozgrywki IV ligi wlkp gr. płd. sezonu 2015/2016. W zremisowanym bezbramkowo spotkaniu gromowcy wywalczyli pierwszy punkt w nowym sezonie. Wynik wydaje się być sprawiedliwym podziałem punktów, ale okazji do zdobycia gola nie brakowało z jednej jak i drugiej strony.

RAWIA Rawicz – GROM Wolsztyn 0:0

W wyjściowej jedenastce w barwach wolsztyńskiego Gromu mogliśmy ponownie zobaczyć naszego byłego zawodnika, wychowanka Wiktora Jodko, który został wypożyczony ze szkółki piłkarskiej FA Szamotuły. Dwaj kolejni nowi zawodnicy to: Hubert Jędrzejczak (Zieloni Lubosz), a także Michał Just występujący ostatnio w Sokole Rakoniewice. Do pierwszego zespołu z drużyny rezerw dołączył również Mateusz Gostyński.

Gromowcy mając w pamięci niedawno przegrane spotkanie pucharowe z drużyną Rawii 5:2 bardzo ostrożnie podeszli do sobotniego spotkania. Trener Leszczyński ustawił drużynę głównie na grę z kontry. Rawiczanie mając przewagę w posiadaniu piłki nie potrafili skutecznie rozbić defensywy Gromu. Tego dnia dobrze dysponowani Czura i Lewandowski, a także na bokach Gawrylczyk i Adamkiewicz skutecznie zatrzymywali napór rywala, a jeśli już gospodarzą udało się przedrzeć przez linię obrony to albo brakowało skuteczności, albo świetnie bronił Paweł Kotlarski. Dla gromowców najdogodniejszą okazję miał Paweł Dulat gdy w 60min po jednej z kontr znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak piłka po jego uderzeniu minęła prawy słupek rawickiej bramki. W 94 min Mateusz Krawiec z około 25 metra wykonywał rzut wolny jednak jego uderzenie również było niecelne. Chwilę wcześniej bo w 93min gospodarze mieli dogodną sytuację do tego by cieszyć się z wygranej, lecz i tym razem strzał z obrębu pola karnego zablokował Jakub Adamkiewicz.

Grom wystąpił w składzie: P. Kotlarski, – J. Adamkiewicz, T. Lewandowski, S. Czura, A. Gawrylczyk, P. Rogoziński, R. Nolka, M. Krawiec, W. Jodko (67 min M. Just), O. Kluj (80min H. Jędrzejczak), P. Dulat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia komfortu przeglądania.