DĄB POKONANY! MELDUJEMY SIĘ 1/8 FINAŁU PP.

DĄB Kębłowo – GROM Wolsztyn 1:2 (1:1)

7’min W. Zboralski 24’min , 89′ min P. Rogoziński

Gromowcy po zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu nad ekipą Dębu Kębłowo 2:1 awansowali do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski.

Gospodarze w pierwszych minutach prezentowali się zdecydowanie lepiej od wolsztynian, czego efektem był gol w 7’min. Błąd  naszego zespołu w środkowej strefie doskonale wykorzystali gospodarze, gdzie po zagraniu na prawe skrzydło w doskonałej sytuacji znalazł się Witek Zboralski, ten przy biernej postawie naszej defensywy technicznym strzałem w lewy narożnik bramki pokonał Mateusza Miśko.  Utrata gola podziałała na ekipę Gromu bardzo mobilizująco, którzy zaczęli grać wysokim pressingiem utrudniając miejscowym dokładne rozgrywanie piłki.  W 24’min fatalny błąd zawodnika Dębu ze stoickim spokojem wykorzystał Patryk Rogoziński doprowadzając do wyrównania.  Do końca pierwszej połowy swoje okazje mieli: M. Kublik, a także dobrym strzałem zza pola karnego pokazał się K. Jung. Obie próby zostały wybronione prze golkipera Dębu.

Już od pierwszych minut drugiej połowy gromowcy starali się narzucić rywalowi swój styl gry, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Dopiero ostatnia minuta środowej rywalizacji przyniosła rozstrzygnięcie, a strzelcem zwycięskiego gola był ponownie P. Rogoziński. Gratulujemy.

W drugiej połowie swój debiut w pierwszym zespole zanotował młodzieżowiec Bartosz Andrys, który w 61’min zmienił K. Junga.

Grom wystąpił w składzie: M. Miśko, – M. Brychcy, J. Tadeusz, J. Zwirn, K. Kwiatkowski (46’min M. Plura), – D. Kwinto, N. Kwiecień, P. Rogoziński, – K. Jung (61’min B. Andrys), J. Markiewicz, M. Kublik (54’min I. Galichyan)

Naszym rywalem w 1/8 finału będzie Helios Czempiń, który dzisiaj pokonał Brenewię Wijewo 5:3.

Mecze 1/8 zaplanowano na środę 25 września.