Zwycięska passa trwa: KARPIK 0 – 2 GROM

KARPIK Kopanica – GROM Wolsztyn 0:2 (0:1)

bramki: T. Sajan 20′, K. Jung 59′

Trzeci mecz tej wiosny i trzecie zwycięstwo zanotowali seniorzy wolsztyńskiego Gromu. Zwycięstwo wbrew pozorom nie przyszło jednak łatwo. Gospodarze szczególnie w pierwszej połowie stworzyli kilka naprawdę groźnych sytuacji. Już w 3′ zawodnik Karpika zmarnował doskonałą okazję do zdobycia gola. Sześć minut później z  „prezentu” od naszego obrońcy nie skorzystał kolejny zawodnik gospodarzy, który również nie zdołał pokonać Tomasza Wieczorka. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Pierwsza groźna akcja po stronie Gromu miała miejsce w 11’min, ale i tym razem bezskuteczna. Dość niespodziewanie wyszliśmy na prowadzenie w 20’ min, kiedy to  bezpośrednio z rzutu rożnego, po błędzie bramkarza z Kopanicy, gola strzelił Tomasz Sajan. Jeszcze przed przerwą szansę na wyrównanie mieli miejscowi, jednak i tym razem futbolówka zamiast wpaść do siatki, odbiła się od poprzeczki.

W drugiej części gry wolsztynianie mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia. Gospodarze wyraźnie opadli z sił, nie grając już tak wysokim pressingiem co w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. W 58’min na placu gry pojawił się Marcin Gaweł, który minutę później asystował przy golu Krystiana Junga. Goście podbudowani takim obrotem sprawy chcieli iść za ciosem, ale w decydującym momencie brakowało zimnej krwi. W samej końcówce gospodarze przeprowadzili groźny kontratak, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Tomasza Wieczorka. Ostatecznie wywozimy z Kopanicy komplet punktów i w doskonałych nastrojach czekamy na niedzielne spotkanie z liderem leszczyńskiej A-klasy Heliosem Czempiń.

Dzisiejszego popołudnia dotarła do nas miła niespodzianka, jaką sprawili zawodnicy Gwiazdy Siedlec, którzy pokonali lidera na ich boisku 3:1. Gratulujemy!

Grom wystąpił w składzie: T. Wieczorek, – M. Plura (70′ K. Kwiatkowski), A. Gawrylczyk, M. Brychcy, I. Galichyan, D. Kwinto, T. Sajan,  W. Grinig (58′ M. Gaweł), J. Markiewicz (89′ P. Jóźwiak), J. Bauta, K. Jung (78′ J. Kruk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0
Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia komfortu przeglądania.