SENIORZY: Wysokie zwycięstwo na inaugurację.

RYWAL KLON Mochy – GROM Wolsztyn 1:6 (0:3)

bramki: 78′ (karny) – 11′, 16′, 51′ Markiewicz, 43′ Bauta, 89′ (karny)D. Hamrol, 90’+1 Samobójcza

Udany początek rundy wiosennej mają za sobą podopieczni trenera K. Piosika. W Wielką Sobotę w ramach 15 kolejki leszczyńskiej A-klasy rozbili w Mochach miejscowy Klon, aż 6:1. Hattricka zanotował Jakub Markiewicz, a po jednym trafieniu dołożyli: debiutujący w barwach wolsztyńskiego Gromu Jędrzej Bauta, a także Daniel Hamrol.

Gromowcy od samego początku narzucili swój styl gry, a ich zapał i zaangażowanie nie była w stanie ostudzić panująca w ten dzień fatalna aura. Niska temperatura, silny wiatr i padający deszcz towarzyszył obu zespołom przez 90 minut. Po dwóch dogodnych sytuacjach do zdobycia gola przez przyjezdnych wynik spotkania w 11′ minucie otworzył Kuba Markiewicz. Pięć minut później ten sam zawodnik  strzałem z boku pola karnego podwyższył na 2:0. W 25’min powinno być 3:0, ale grający z nr 18 Patryk Witkowski nie trafił z ostrego kąta do pustej bramki. W 32’min po rzucie rożnym strzałem głową z bliskiej odległości golkipera gospodarzy próbował zaskoczyć Daniel Hamrol, ale i tym razem bezskutecznie. Gdy wydawało się, iż takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa przypomniał o sobie Jędrzej Bauta, który po indywidualnej akcji lewą stroną boiska umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy było 3:0.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. W 51’min Kuba Markiewicz strzelił swojego trzeciego, a dla gromowców czwartego gola. Wysokie prowadzenie i dominacja w każdym elemencie gry pozwoliła trenerowi  K. Piosikowi dokonać kilku zmian; w 58’min za Markiewicza wszedł Krystian Kwiatkowski, 61’min na placu gry pojawił się Bartosz Frąckowiak za K. Broniszewskiego, a w 69’min  podwójną zmianą wprowadzeni zostali Krystian Jung  za  P. Witkowskiego i Ioseb Galichyan za Jakuba Hamrola. W 80’min Dawida Kwinto zastąpił wracający po kontuzji M. Gaweł.

W 78’min gapiostwo defensywy Gromu wykorzystali gospodarze, gdzie po faulu w polu karnym na jednym z nich sędzia główny podyktował jedenastkę. Miejscowi karnego zamienili na gola zmniejszając tym samym straty. Po tym golu w szeregach naszej drużyny na kilka minut wdarł się mały chaos. W tym czasie rywale dwukrotnie zagrozili wolsztyńskiej bramce. Końcówka spotkania należała już do niebiesko-czerwonych, gdzie w 89’min skutecznym egzekutorem karnego został Daniel Hamrol, a w doliczonym czasie samobójczy gol obrońcy z Moch ustalił wynik rywalizacji na 1:6.

Grom wystąpił w składzie: T. Wieczorek, – M. Brychcy K. Broniszewski (61′ B. Frąckowiak), M. Plura, J. Hamrol (69′ I. Galichyan), T. Sajan, D. Kwinto (80′ M. Gaweł), J. Markiewicz (58′ K. Kwiatkowski), P. Witkowski (69′ K. Jung), J. Bauta, D. Hamrol.