SENIORZY: SŁODKO-GORZKI SMAK ZWYCIĘSTWA (akt.)

GROM Wolsztyn – LZS Głuchowo 2:1 (0:0)

58′ A. Gawrylczyk (z wolnego), 90′ J. Markiewicz – 72′ M. Ziaja (głową)

W meczu 16 kolejki leszczyńskiej A-klasy pomiędzy Gromem Wolsztyn, a LZS-em Głuchowo emocji nie brakowało. Gromowcy rzutem na taśmę odnieśli kolejne zwycięstwo, ale z przebiegu spotkania nie do końca możemy być zadowoleni.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się minuta ciszy upamiętniająca zmarłego śp. Zdzisława Ankiewicza.

Pierwsze  dwadzieścia minut spotkania w wykonaniu podopiecznych K. Piosika wyglądały bardzo obiecująco. W tym czasie najgroźniejszymi akcjami były strzały: Markiewicza  z wolnego w słupek  i Hamrola z około 17m w poprzeczkę. Kolejne minuty należały jednak dla gości. Po błędzie w rozegraniu naszej defensywy zawodnik Głuchowa znalazł się oko w oko z  T. Wieczorkiem, ten drugi wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Jakby tego było mało w 35′ min nasz golkiper obronił rzut karny. Pechowym egzekutorem okazał się Szymon Pawłowski.  Do przerwy więc mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie Miejskim w Wolsztynie doczekali się goli. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. Autorem pięknego gola z wolnego był A. Gawrylczyk. Niestety miejscowi nie potrafili utrzymać tego prowadzenia. W 72′ min M. Ziaja po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zdobywa gola wyrównującego. Gdy wydawało się, że niedzielne zawody zakończą się podziałem punktów to przytomnie w polu karnym zachował się  J. Markiewicz, który precyzyjnym strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce LZS-u. Grom ostatecznie wygrywa 2:1.

skład Gromu: T. Wieczorek, – J. Hamrol (75′ K. Kwiatkowski), M. Plura (46′ M. Gaweł), M. Brychcy, B. Frąckowiak (81′ I. Galichyan), D. Kwinto, T. Sajan, J. Markiewicz, A. Gawrylczyk, J. Bauta, D. Hamrol (41′ K. Jung)