SENIORZY: REMIS Z BRENEWIĄ (akt.)

GROM Wolsztyn – BRENEWIA Wijewo 1:1 (0:0)

bramki: 88′ Markiewcz (karny) – 57′ Zielnica

Podziałem punktów zakończyła się wczorajsza rywalizacja Gromu Wolsztyn z Brenewią Wijewo. Mający duży apetyt na kolejne zwycięstwo zespół z Wolsztyna musiał zadowolić się jednym punktem. 

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili podopieczni Krzysztofa Piosika kiedy to w 7 min piłka po strzale głową odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach gra się wyrównała i toczyła się w głównej mierze w środkowej strefie boiska. Z jednej bądź z drugiej strony brakowało groźnych sytuacji podbramkowych. 

Zdecydowanie dużo więcej działo się po zmianie stron. W 57 min niepilnowany w polu karnym Przemysław Zielnica wyprowadził Brenewię na prowadzenie. Stracona bramka zmusiła gospodarzy do odważniejszej gry w ataku. Niestety tego dnia formacja ofensywna miała spore problemy z dokładnym rozgrywaniem akcji. Najgroźniejsze sytuacje gromowcy wypracowali w 70 i 72 min lecz za każdym razem świetnie spisywał się bramkarz Wijewa. Najpierw wybronił  mocny strzał zza pola karnego ,a chwilę później z bliskiej odległości uderzenie głową. W  samej końcówce meczu wolsztynianie dopięli swego. Po indywidualnej akcji lewą stroną Daniela Hamrola, w polu karnym piłkę ręką zagrał obrońca Brenewii, a główny arbiter pan Łukasz Dudziak wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem został Jakub Markiewicz, który w 88 min doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry zatrzymując nieprzepisowo groźnie zapowiadający się kontratak gości czerwoną kartę obejrzał Wiktor Grinig.

 

skład Gromu: Kotlarski, – Kwinto (c), Plura B. (66′ Plura M.), Broniszewski, Brychcy, Markiewicz, Witkowski (57′ Grinig), Jąder, Szrama (62′ Jung), Jodko, Hamrol.

Kartki dla Gromu: żółta 77′ Kwinto, czerwona 90′ Grinig

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *