Remis w meczu na szczycie!

GROM WolsztynHELIOS Czempiń 1:1 (1:1)

bramki: 3’min K. Jung – 27′ min M. Roszak

Podziałem punktów zakończył się niedzielny mecz na szczycie leszczyńskiej A-klasy. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem dobrego widowiska.

Początek spotkania był wręcz wymarzony dla wolsztynian, gdyż już w 3′ min gola dla niebiesko-czerwonych zdobył Krystian Jung. Niestety szybko strzelona bramka sprawiła, iż podopieczni trenera K. Piosika oddali pole gry przyjezdnym, którzy raz za razem atakowali coraz śmielej. W 27′ min goście po przejęciu piłki w środkowej strefie i szybkim kontrataku, doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu zarysowała się przewaga Heliosa, ale gole do przerwy już nie padły.

W przerwie trener Krzysztof Piosik zdecydował, iż pomoże swoim podopiecznym i na drugą cześć spotkania zmienił W. Griniga, a także M. Plurę zastąpił J. Hamrol.  Zmiana przyniosła zamierzony efekt. Grom w atakach był bardzo groźny i wydawałoby się, że gol dla gospodarzy to kwestia czasu. Niestety brak skuteczności K. Junga, który w 60’min w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera Heliosa, a także zablokowane strzały K. Piosika i pudło J. Markiewicza sprawiły, że wynik nie uległ już zmianie. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się w 82’min, kiedy to za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, boisko musiał opuścić I. Galichyan. Grając w dziesiątkę, gromowcy nie mogli być już tak ofensywni, gdyż ewentualna kontra rywali mogłaby się skończyć dla nas źle. Ostatecznie musimy zadowolić się podziałem punktów, ale walka o mistrzostwo jest nadal sprawą otwartą.

Grom wystąpił w składzie: T. Wieczorek, – M. Brychcy (73′ D. Hamrol), M. Plura (46′ J. Hamrol), A. Gawrylczyk, J. Markiewicz, D. Kwinto, T. Sajan, K. Jung (63′ M. Gaweł), J. Bauta (88′ K. Broniszewski), W. Grinig (46′ K. Piosik), I. Galichyan

Kartki żółte: Gawrylczyk, Kwinto, Gaweł, Galichyan x2 (82′ Czerwona)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *