Outsider pokonany! GKS – GROM 3:5

GKS Włoszakowice – GROM Wolsztyn 3:5 (3:3)

gole: D. Kwinto x2 (25′, 34’min), P. Rogoziński (28′ min), K. Piosik x2 (62′, 68’min)

W XX serii spotkań leszczyńskiej okręgówki podopieczni trenera K. Piosika wybrali się na wyjazdowe spotkanie z czerwoną latarnią naszej grupy, ekipą GKS-u Włoszakowice.

Choć wygrana w niedzielnej rywalizacji wydaje się zupełnie oczywista, to sam przebieg spotkania pokazał zgoła inne oblicze.

Jako pierwsi do siatki trafili miejscowi. W 19’min kontrę gospodarzy skutecznie zakończył Damian Chrapek. Wcześniej jednak to goście mieli dwie doskonałe okazję do objęcia prowadzenia. W 8′ min z obrębu pola karnego niecelnie strzelał Kacper Broniszewski, a sześć minut później ten sam zawodnik po strzale głową trafił w poprzeczkę.

W 25’min do wyrównania doprowadził kapitan wolsztynian Dawid Kwinto. Trzy minuty później przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził najskuteczniejszy snajper Gromu Patryk Rogoziński. Kiedy w 34’min ponownie do bramki rywali trafił Dawid Kwinto (podwyższając na 3:1), wydawało by się, że kolejne gole posypią się jak z rękawa.

Niestety, ku zdziwieniu kibiców z Wolsztyna, to skazani na wysoką porażkę miejscowi zdobyli dwa kolejne trafienia. Na 2:3 rozmiary porażki, wspaniałym strzałem w samo okienko, zmniejszył Damian Chrapek, a w 41’min po nie najlepszej interwencji naszego młodego golkipera Mateusza Miśko wyrównał Mateusz Stępień.

W przerwie doszło do trzech zmian. Na placu gry pojawili się: K. Piosik, D. Hamrol i K. Jung, zmieniając tym samym: T. Sajana, K. Broniszewskiego i M. Kublika.

Gromowcy zdominowali swoich przeciwników czego efektem były dwa strzelone gole przez Krzysztofa Piosika. Najpierw w 62’min po strzale głową wyprowadził przyjezdnych na 3:4, a sześć minut później przy asyście D. Hamrola strzałem z woleja podwyższył na 3:5.

Cenne trzy punkty wędrują na nasze konto, gdzie przy porażce naszych rywali zwiększamy przewagę do 8pkt.! Brawo GROM! Wiosna nasza!

Grom wystąpił w składzie: M. Miśko, – J. Tadeusz (76′ K. Kwiatkowski), J. Zwirn, A. Gawrylczyk, M. Brychcy (79′ M. Plura), D. Kwinto (C), T. Sajan (46′ K. Jung), P. Rogoziński, K. Broniszewski (46′ D. Hamrol), J. Bauta (76′ I. Galiychian), M. Kublik (46′ K. Piosik)