Mamy lidera! GROM – SOKÓŁ 3:0

GROM Wolsztyn – SOKÓŁ Kaszczor 3:0 (0:0)

bramki: 46′ J. Bauta, 75′ J. Markiewicz, 88′ D. Kwinto

Dnia 16 maja w zaległym spotkaniu 14 kolejki gromowcy pewnie pokonali drużynę Sokoła Kaszczor, wygrywając aż 3:0. Dzięki tej wygranej wolsztynianie widowiskowo wskoczyli na sam szczyt ligowej tabeli.

Mecz rozgrywany był w dobrym tempie, również na brak emocji nie mogliśmy narzekać.  Przebieg spotkania, a dokładnie jego pierwsza połowa, nie do końca jednak był taki, jaki założyli sobie trener i jego podopieczni.  To właśnie goście przejęli inicjatywę, kontrolowali środkową strefę, przez którą długi czas nie potrafiliśmy się przedostać. Dobrze zorganizowany i doświadczony zespół Sokoła grał wysokim pressingiem i bardzo agresywnie, co kompletnie zdezorientowało miejscowych.  Mimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji,  a ich liczne dośrodkowania w nasze pole karne padały łupem defensywy Gromu.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. W przerwie w szeregach Gromu nastąpiła zmiana. Na placu gry pojawili się: Krzysztof Piosik, który zmienił Mateusza Plurę, a także Marcin Gaweł, zastępując Krystiana Kwiatkowskiego.

Już pierwsza akcja po zmianie stron, a wolsztynianie za sprawą Jędrzeja Bauty wyszli na prowadzenie.  Szybko strzelony gol dał miejscowym tzw. kopa. Gra wyglądała już zgoła inaczej niż ta z pierwszej połowy. Wolsztynianie chcieli iść za ciosem, ale na podwyższenie wyniku musieli poczekać do 75’min, kiedy to do siatki rywali trafił Kuba Markiewicz. Goście pomimo niekorzystnego wyniku próbowali odrabiać straty, ale narażali się na groźne kontrataki gromowców, które przynajmniej w dwóch przypadkach powinny zakończyć się golami. Doskonałe okazje do zdobycia gola mieli: J. Bauta czy K. Piosik. Co nie udało się tej dwójce, udało się kapitanowi Dawidowi Kwinto, który pięknym strzałem ustalił rezultat spotkania na 3:0! Dzięki tej wygranej zostaliśmy liderami leszczyńskiej A-klasy. Brawo!

Grom wystąpił w składzie: P. Kotlarski, – M. Plura, (46′ K. Piosik- 90′ B. Frąckowiak) , A. Gawrylczyk, M. Brychcy, K. Kwiatkowski (46′ M. Gaweł), D. Kwinto, I. Galichyan, T. Sajan (86′ W. Grinig), J. Markiewicz, K. Jung (70′ D. Hamrol),  J. Bauta (79′ J. Hamrol)

Sokół: Smerdka, – M. Bilawa (58′ M. Szantyka), D. Skorupiński, J. Nadolny, K. Kamieniarz, P. Świtek, Ł. Józefowski, M. Polowczyk, P. Matysik, A. Czernicki (52′ B. Matysik), Z. Malcher

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *