GROM NA PIĄTKĘ!

GROM Wolsztyn – BRENEWIA Wijewo 5:0 (1:0)

gole: 45′ K. Jung, 48′ J. Bauta, 67′ J. Markiewicz, 79′ J. Bauta, 84′ M. Kublik

Spotkanie III kolejki wielkopolskiej okręgówki gr. V pomiędzy Gromem, a Brenewią Wijewo możemy zapisać do bardzo udanych dla naszej drużyny.

Pierwsze minuty tego pojedynku były bardzo wyrównane, ale wraz z upływającym czasem przewaga wolsztynian była coraz bardziej widoczna. Pierwszą  klarowną  sytuację mieliśmy w 40′ min kiedy to w doskonałej okazji w polu karnym znalazł się Kuba Markiewicz, ale jego strzał był bardzo niecelny.

Pięć minut później prowadzenie dla miejscowych dał Krystian Jung, który otrzymał doskonałe podanie z lewej strony od Jędrzeja Bauty.

Trzy minuty po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Jędrzej Bauta, który ograł obronę i golkipera Brenewii.

Przy takim wyniku wolsztynianom grało się bardzo spokojnie i nie zamierzali zwalniać tempa. W 67’min na listę strzelców wpisał się Jakub Markiewicz, który technicznym strzałem z obrębu pola karnego pokonał bramkarza gości.

79′ min po raz drugi tego dnia do siatki Wijewa trafił Jędrzej Bauta, a doskonałą asystą popisał się Krystian Jung. W samej końcówce niedzielnych zawodów swoją cegiełkę do efektywnego zwycięstwa dołożył nasz młodzieżowiec Maciej Kublik, który po indywidualnej akcji w 84’min ustanowił rezultat spotkania na 5:0. Brawo gromowcy!

Grom wystąpił w składzie: P. Kotlarski (75′ M. Miśko), – J. Zwirn, K. Kwiatkowski (55′ M. Brychcy), A. Gawrylczyk, B. Plura (69′ M. Kublik), – D. Kwinto (46′ D. Hamrol), J. Markiewicz, N. Kwiecień (61′ M. Plura), P. Rogoziński, K. Jung, J. Bauta,